Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Hromadná kontrola kotlů 28. a 29.5.2024
29
Hromadná kontrola kotlů 28. a 29.5.2024
30 31 1
Hrátky na hradě
2
3
Přerušení dodávky el. energie 3.6.2024
4 5 6
Oznámení o přerušení dodávek elektrické energie dne 6.6.2024
7 8
S kopce do kopce
9
10 11 12 13 14
Pobočka České pošty
15 16
17 18 19 20 21 22
20 let MAS Sdružení růže
MAS SDRUŽENÍ RŮŽE
Vysokohorská jízda Novohradskými horami.
23
24 25 26 27 28 29
Havajská párty
30
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zajímavosti v okolí

Zajímavosti v okolí  - STRÁNKA  SE  UPRAVUJE

Turistické zajímavosti a aktivity v okolí

Buškův hamr

Buškův hamr je kovárna na vodní pohon. Jedná se o plně funkční technickou památkou. Nachází se 1 km jihozápadně od obce.
(8 km)

Klášter Zlatá koruna

Klášter Zlatá Koruna je jeden z nejkrásnějších a umělecky nejhodnotnějších klášterů v Česku. Nachází se na jihu země a..
(11 km)

Kostel sv. Víta Český Krumlov   

Kostel sv. Víta Český Krumlov, zejména jeho věž, je spolu se zámeckou věží dominantou staré části města Český Krumlov ..
(14 km)

Zámek Český Krumlov

Státní hrad a zámek Český Krumlov je jeden z nejrozsáhlejších komplexů ve střední Evropě . Nachází se v jižních Čechác..
(14 km)

Český Krumlov

Český Krumlov je město v Česku. Nachází se na jihu země, na skalním masivu nad řekou Vltavou. Patří mezi perly jižních..
(14 km)

Muzeum voskových figurín a útrpného práva

Muzeum voskových figurín a útrpného práva , nazývané také WAX museum Český Krumlov, je výstavou postav dobových řemesl..
(14 km)

Zámecké divadlo Český Krumlov

Zámecké divadlo Český Krumlov je jedním ze čtyř světových unikátů, dodnes dochovaných barokních divadel. Zámecké divad..
(14 km)

 

Otáčivé hlediště Český Krumlov

Otáčivé hlediště Český Krumlov je unikátní otevřenou scénou Jihočeského divadla. Nachází se v zámeckých zahradách zámk..
(15 km)

Dívčí kámen

Dívčí kámen je romantická zřícenina hradu. Nachází se nedaleko městečka Křemže u obce Třísov v Jižních Čechách. Stojí ..
(13 km)

Hvězdárna Kleť

Hvězdárna Kleť je nejvýše položená hvězdárna v České republice. Nachází se pod vrcholem hory Kleť, která je nejvyšší h..
(17 km)

Kleť

Kleť (1084 m. n. m.) je nejvyšší horou pohoří Blanský les. Leží na jihu České republiky v Jihočeském regionu asi 170km..
(17 km)

Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť je kamenná vyhlídková věž. Nachází se na stejnojmeném kopci Kleť v CHKO Blanenský les v Jižních Čechác..
(17 km)

Terčino údolí

Terčino údolí je chráněná oblast v České republice . Nachází se na jihu Čech nedaleko Nových Hradů, asi 35 kilometrů o..
(19 km)

Hrad Nové Hrady

Hrad Nové Hrady je národní kulturní památka v České republice. Nachází se na jihu Čech, asi 35 kilometrů od krajského ..
(20 km)

Rozhledna Kraví hora

Rozhledna Kraví hora se nachází v Jihočeském kraji , na stejnojmenné hoře, blízko obce Hojná Voda, v České republice ...
(19 km)

České Budějovice

České Budějovice jsou statutárním městem Jihočeského kraje. Nacházející se v jižní části České republiky, na soutoku ř..
(17 km)

Samsonova kašna

Samsonova kašna je barokní kašna. Stojí na náměstí Přemysla Otakara II. ve městě České Budějovice . Patří mezi nejv..
(17 km)

Plavecký stadion České Budějovice

Plavecký stadion České Budějovice je plavecký areál. Nachází se ve městě České Budějovice v Jihočeském kraji v České r..
(17 km)

Černá věž České Budějovice

Černá věž České Budějovice je dominantou města České Budějovice. Nachází se v centru města na jihu České republiky. By..
(17 km)

Hrad Rožmberk nad Vltavou

Hrad Rožmberk nad Vltavou se nachází na jihu České republiky. Leží blízko města Český Krumlov , které je na Seznamu p..
(21 km)

Holašovice

Holašovice je jedna z nejznámějších českých vesnic. Je součástí obce Jankov, která leží nedaleko Českých Budějovic v Č..
(24 km)

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka se nachází v obci Domanín, nedaleko Třeboně v České republice. Jedná se o hrobku rodu Schwarzen..
(27 km)

Zámek Třeboň

Zámek Třeboň je renesanční objekt v jihozápadní části historického města Třeboň . Město leží na severním okraji rybn..
(28 km)

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou se nachází na jihu České republiky na břehu Munického rybníka blízko Hluboké nad Vltavo..
(25 km)

Třeboň

Třeboň je historické město s renesančním zámkem a lázněmi. Nachází se na jihu České republiky v Jihočeském kraji. Okol..
(28 km)

Cisterciácký klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter Vyšší Brod je Národní kulturní památka v České republice . Nachází se v Jihočeském kraji ve městě..
(27 km)

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je město ležící cca 10 km severně od města České Budějovice na jihu České republiky. Hluboká nad V..
(26 km)

Koupaliště Hluboká nad Vltavou

Koupaliště Hluboká nad Vltavou je veřejné koupaliště. Najdeme je ve městě Hluboká nad Vltavou na levém břehu Vltavy bl..
(26 km)

Státní zámek Hluboká

Státní zámek Hluboká je romantický zámek. Nachází ve městě Hluboká nad Vltavou , nedaleko krajského města České Budějo..
(26 km)

Jezero Lipno

Jezero Lipno je údolní umělá nádrž. Nachází se na jihu České republiky v chráněné krajinné oblasti Šumava blízko hrani..
(34 km)

 

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno se nachází na jihu České repuliky. Leží cca 40km od Českých Budějovic a 20km od Českého Krumlova. Skiar..
(29 km)

 

 

Aquaworld Lipno

Aquaworld Lipno je vodní a relaxační areál. Nachází se ve známém rekreačním středisku Lipno nad Vltavou v turistické o..
(29 km)

Rozhledna Blockheide

Rozhledna Blockheide je vyhlídková věž v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Niederösterreich, nedaleko města Gmünd..
(36 km)

 

 

Rybník Rožmberk

Rybník Rožmberk leží v nadmořské výšce 427 m, v okrese Jindřichův Hradec, cca. 6 km severně od Třeboně. Je největším r..
(31 km)

Rybník Hejtman

Rybník Hejtman je přírodní vodní plocha. Nachází v Jižních Čechách v obci Chlum u Třeboně. Rybník Hejtman má rozlohu ..
(35 km)

Vítkův hrádek

Vítkův hrádek, je gotická zřícenina hradu a vyhlídková věž. Nachází se v Česku asi 4 km od hranice s Rakouskem , na p..
(36 km)

Zámek Kratochvíle

Zámek Kratochvíle se nachází na jihu České republiky přibližně 28 km severozápadně od krajského města České Budějovice..
(36 km)

Staňkovský rybník

Staňkovský rybník se nachází blízko Chlumu u Třeboně v Jižních Čechách. Hráz rybníku stojí přímo v obci Staňkov. Staňk..
(39 km)

Rozhledna Libín

Rozhledna Libín je kamenná 27 m vysoká vyhlídková stavba. Nachází se na kopci Libín jižně od města Prachatice na Šumav..
(40 km)

Hochficht

Hochficht je moderní lyžařský areál. Nachází se na rakouské straně Šumavy blízko hranice s Českou republikou. Nedaleko..
(44 km)

Hrad Heidenreichstein

Hrad Heidenreichstein je vodní hrad v Rakousku . Nachází se ve spolkové zemi Niederösterreich, 17 km severovýchodně od..
(45 km)

Freistadt

Freistadt je malé malebné město, které má nejlépe dochované opevnění ze všech středověkých měst v Rakousku . Nachází s..
(35 km)

Plavecký bazén Prachatice

Plavecký bazén Prachatice je vnitřní plavecký areál. Nachází se ve městě Prachatice v Jihočeském kraji v České repu..
(42 km)

Schwarzenberský plavební kanál

Schwarzenberský plavební kanál je významná technická památka. Nachází se na Šumavě v České republice. Spoujuje přítok ..
(46 km)

Prachatice

Prachatice je město nacházející se v jihozápadní části České republiky. Spadá do Jihočeského kraje. V současné době má..
(43 km)

Plešné jezero

Plešné jezero je jezero ledovcového původu. Nachází se na svahu hory Plechý na Šumavě 17 km od Volar v České republice..
(48 km)

Husinec

Husinec je město známé především jako rodiště Mistra Jana Husa. Nachází se v České republice , v Jihočeském kraji, asi..
(46 km)

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau je věnované známému, ale záhadami a pověstmi obestřenému spolku svobodných zednářů..
(48 km)

Boubínský prales

Boubínský prales je jedinečná přírodní rezervace v Evropě. Byl vyhlášen přírodní rezervací již v roce 1858. Boubínský ..
(53 km)

Rozhledna na Boubíně

Rozhledna na Boubíně se nachází v jížních Čechách , v Národním parku Šumava , na vrcholku kopce boubínského pralesa , ..
(54 km)

Historické šicí stroje

Historické šicí stroje je název pro speciální expozici věnovanou šicím strojům. Ta se nachází v Jižních Čechách, v Jin..
(50 km)

Ski areál Nad Kovárnou

Ski areál Nad Kovárnou je lyžařský vlek. Nachází se u obce Horní Vltavice na Šumavě blízko hlavní silnice na bývalý hr..
(57 km)

Ski areál Kubova Huť

Ski areál Kubova Huť je menší areál na okraji obce Kubova Huť na jihozápadě České republiky . Leží na okraji u hlavní..
(57 km)

Krýzovy Jesličky

Krýzovy Jesličky jsou největší lidový mechanický betlém na světě. Nachází se ve městě Jindřichův Hradec na Jihu České ..
(50 km)

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec je soubor budov hradu a zámku. Nachází se v Jindřichově Hradci, v Jihočeském kr..
(50 km)

Krokodýlí ZOO

Krokodýlí ZOO Protivín je soukromá ZOO. Nachází se ve městě Protivín v Jihočeském kraji v České republice. Zoo nabízí ..
(47 km)

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je město s 23 000 obyvatel. Nachází se na jihu České republiky. Je součástí Jihočeského kraje. Patří..
(51 km)

Rybník Vajgar

Rybník Vajgar se nachází v centru města na Hamerském potoce těsně před ústím do řeky Nežárky. Leží ve městě Jindřichů..
(51 km)

Aquapark Jindřichův Hradec

Aquapark Jindřichův Hradec je plavecký areál skladající se z vnitřní a venkovní části. Nahcází se ve městě Jidřichův ..
(51 km)

Hrad Landštejn

Hrad Landštejn se nachází v České republice . Leží na jihu země, v Jihočeském kraji, mezi městy Nová Bytřice a Slavoni..
(57 km)