Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Nový sběrný dvůr ve Velešíně.
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie ve dnech 15. a 16.7.2024
16
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie ve dnech 15. a 16.7.2024
Sdružení kominíků a topenářů 16.7.2024
17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Krizové řízení

KRIZOVÉ ŘÍZENÍ

RADY A INFORMACE PRO OBČANY

Ochrana člověka při mimořádných událostech

zde je odkaz na portál, kde se dozvíte, rozumnou formou, mnoho užitečných informací z hlediska ochrany člověka při mimořádných událostech nebo krizových situacích. Je vhodný i pro výuku našich nejmenších. :-)

Projekt "VAŠE CESTY K BEZPEČÍ aneb chytré blondýnky radí..."

zde si můžete přečíst brožuru, která je věnována přípravě občanů na různá nebezpečí, která v běžném životě hrozí. Vytvořili ji příslušníci základních složek IZS jihomoravského kraje a dali ji k dispozici pro veřejné využití. Naleznete zde řadu užitečných informací, např. k předcházení vzniku požáru, jak se chovat při požáru, jak funguje varování obyvatelstva, jak volat na linku tísňového volání, připravit se na evakuaci, co dělat při povodni, v případě extrémních klimatických jevů, ale i v případě blackoutu. Nevíte co je blackout? I to vám blondýnky prozradí...

Informace pro případ radiační havárie JE Temelín

Přesto, že město České Budějovice leží mimo Zónu havarijníhoo plánování, část obce s rozšířenou působností (např. město Zliv) v Zóně leží. 

Zde  je k dispozici příručka s postupy při vzniku radiační havárie primárně určena pro obyvatele žijící v Zóně havarijního plánování (pdf), jak mají postupovat v případě radiační havárie.

České Budějovice jsou v případě vzniku radiační havárie místem přijímacího střediska a místem ubytování obyvatel ze Zóny havarijního plánování, kteří by byli evakuováni. V příručce občané Českých Budějovic ale naleznou informace například o účincích ionizačního záření na lidský organizmus, popis jaderné elektrárny a mnoho dalších potřebných informací. Samozřejmě se zde dozví, co je Zóna havarijního plánování a jaké obce do Zóny patří.

APLIKACE "ZÁCHRANKA"

Zde si můžete stáhnout mobilní aplikaci "záchranka", díky které přivoláte Zdravotnickou záchrannou službu a Horskou službu stiskem jednoho tlačítka, automaticky odešlete svou polohu a další důležíté informace. Tento projekt je zajímavý i z hlediska rozmístění automatizovaných externích defibrilátorů (AED), které tvoří nedílnou součást základní neodkladné resuscitace, aplikace umožní vyhledat, podle vaší polohy, nejbližší dostupný AED.

Krizový štáb obce

Jednotky SDH obce:

Veškeré dokumenty ve formátu doc najdete na stránkách Města Trhové Sviny

Složka se vzorovými dokumenty pro JSDHO ke stažení