mapa K obci patří
Chlum nad Malší a Sedlce.
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Zajímavosti o obci > Soutěž Vesnice roku

Soutěž Vesnice roku

Vesnice roku 1997

 

Svatý Jan nad Malší vyhrál soutěž Vesnice roku 1997 a postoupil do evropského kola. Vyhlášení výsledků se konalo v září 1998 v městě Echternach v Lucembursku. Zde převzali zástupci obce ocenění za třetí místo z 24 zúčastněných.

Výherce této soutěže vždy navštíví pan prezident.Bohužel na jaře roku 1998, kdy byla jeho návštěva u nás naplánována, při návštěvě Rakouska onemocněl. Proto se nemohla uskutečnit.V dalším období docházelo k dalším onemocněním pana prezidenta, takže termín se neustále odkládal. Až 6.dubna roku 2000 se podařilo ve Svatém Janě nad Malší uskutečnit to, co bylo tak dlouho plánováno. Pan prezident byl přivítán paní přednostkou v Českých Budějovicích, poté odjel do Trhových Svinů, kde pobesedoval se starosty obcí a paní Dagmar navštívila Buškův hamr. Dalším bodem programu byl odjezd do Svatého Jana nad Malší. Zde byl pan prezident s chotí přivítán starostou obce a byly jim předány dárky. Při příležitosti návštěvy byla na návsi zasazena pamětní lípa. Pan prezident promluvil též s panem děkanem Kubešem, správcem místní farnosti. Další rozhovor jej čekal se zástupci hasičů, kteří na něj čekali s historickým hasičským vozem Tatra. Pan prezident si s hasiči připil na zdraví a poté se s nimi vyfotografoval. Na závěr návštěvy byla uspořádána krátká tisková konference. Po jejím ukončení celý konvoj odjel zpět do Českých Budějovic, kde měl pan prezident besedu se studenty na Jihočeské univerzitě.

 

Vesnice roku 2002

 

Rozhodnutím zastupitelstva se obec přihlásila po pěti letech znovu do soutěže „Vesnice roku 2002“. V krajském kole obec obdržela „Zelenou stuhu“. Jedná se o ocenění za péči o krajinu a životní prostředí. Vyhlášení krajského kola se konalo v Bernarticích na Písecku. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci oceněných obcí, hejtman Jihočeského kraje RnDr Zahradník, 1. zástupce hejtmana PhDr Jiří Vlach, Ing. Nádravská, zástupci Spolku pro obnovu venkova, Ministerstva pro místní rozvoj a další hosté.Toto ocenění znamenalo postup do celostátního kola soutěže. Zde obec získala „Zelenou stuhu“ za první místo. Vyhlášení celostátního kola se konalo v Nečtinech v okrese Plzeň – sever. Setkali se zde zá-stupci všech obcí, které postoupily do celostátního kola. Vyhlášení začalo slavnostní boho-službou v místní kostele. Další část slavnosti se konala v objektu místního kulturního centra. Zúčastnili se zástupci Spolku pro obnovu venkova, ministerstev, sponzorů.Tímto umístěním obec postupuje do evropského kola, které se jmenuje ENTENTE FLORALE (města a vesnice v květech a zeleni). Vyhlášení výsledků se bude konat v září roku 2003 ve Slovinsku. 7. července roku 2003 navštíví obec evropská komise, která posoudí obec v evropském kontextu a rozhodne o umístění v této velmi prestižní soutěži. Evropského kola se účastní 12 evropských států.

Po slavnostních akcích byla veškerá ocenění vystavena v prostorách svatojanské fary. Zde si je mohli prohlédnout občané obce.

21. 10. Brigita

Zítra: Sabina

Aktuality Figurka z.s.

 Přímá registrace zde: 

Odber-SMS_OU_velky.jpg

 

Ziveobce.cz

Sdružení Hrady na Malší

www.hradynamalsi.cz

Partnerská obec Grünbach

http://www.gruenbach.freiwald.at/

Svazek měst a obcí regionu Pomalší

www.pomalsi.cz

vlajka animace bila.gif

Základní a Mateřská škola

www.zs-svjan.cz

Návštěvnost stránek

193393